Ugrás a fő tartalomra

9400 Sopron, Virágoskert u. 7.


06 99 311 916

Széchenyi 2020

Felnőttképzési tevékenység


Felnőttképzési tevékenység

A Soproni Szakképzési Centrum felnőttképzési tevékenysége

A Soproni Szakképzési Centrum az iskolai rendszerű oktatáson kívül felnőttképzési tevékenységet is folytat. Felnőttképzés keretében szakképesítés megszerzésére irányuló képzésre, valamint résszakmára felkészítő szakmai képzésre lehet jelentkezni. 

A képzéseket a Soproni SZC, mint felnőttképző, illetve szakképző intézményei végzik. A szakmai, illetve képesítő vizsgákat az akkreditált vizsgaközpontok folytatják le.

Részszakképesítés esetén szakmai bizonyítvány szerezhető, amely államilag elismert alapfokú végzettséget és szakképzettséget igazol.

A szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzésben pedig képesítő bizonyítvány (államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítés) szerezhető.

Előzetes jelentkezési lap

Adatkezelési tájékoztató

Adatszolgáltatási tájékoztató

Felnőttképzéshez kapcsolódó szolgáltatások

Minőségpolitikai nyilatkozat

Panaszkezelés

Ügyfélszolgálat

 

FELNŐTTKÉPZÉS BEJELENTÉS ALAPJÁN

Felnőttképző nyilvántartásba vételi száma: B/2020/000672

 

Tervezett képzések:

 

01193003 Dajka szakképesítés (Oktatás ágazat, KEOR-kód: 0119)

A képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2024. IV. negyedév és/vagy 2025. I. negyedév

Soproni SZC Hunyadi János Technikum (9300 Csorna, Soproni út 97.), B/2021/002570

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: alapfokú iskolai végzettség

A dajka a bölcsődés és óvodáskorú gyermek gondozását, nevelését ellátó intézményben a felsőfokú végzettségű szakember irányításával végzi munkáját. Közreműködik a gyermek gondozásában, a higiénés feltételek biztosításában, a környezet rendjének, tisztaságának megteremtésében, valamint balesetvédelmi teendőket lát el. Ellátja a környezet-gondozási és balesetmegelőzési teendőket. Munkáját a gyermek napirendjéhez igazodva, szervezi és végzi, a titoktartás kötelezettségének betartása mellett.

 

10323009 Személy- és vagyonőr szakképesítés (Személyi és vagyonvédelem ágazat, KEOR-kód: 1032)

A képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2024. október - 2025. január

Soproni SZC Hunyadi János Technikum (9300 Csorna, Soproni út 97.), B/2021/002570

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: alapfokú iskolai végzettség

A személy- és vagyonőr a magánlakásban, állami, diplomáciai, önkormányzati, kereskedelmi-logisztikai létesítményekben, közterületen vagy közforgalom számára megnyitott magánterületen a megbízó által a vagyonvédelmi törvény alapján, az adott szolgálati hely sajátos viszonyaira elkészített, szolgálati vagy őrutasítás alapján őr és járőrszolgálat keretében látja el feladatát. A létesítmények területére személyeket és szállítmányokat be- és kiléptet, ellenőriz, kezeli a beléptető, ellenőrző, védelmi és jelzőrendszereket. Közterületi járőrszolgálatot lát el, üzletek, elárusítóterek területén őrzést, helyszín ellenőrzést végez, riasztásra kivonuló szolgálat tagjaként tevékenykedik. Sport, kulturális, politikai és egyéb tömegrendezvények biztosításában vesz részt. A rendezvény helyszínén be és kiléptetést végez, melynek keretében ellenőrzi a beléptetés jogszerűségét, fel-deríti a közbiztonságra különösen veszélyes és a rendező által megtiltott anyagok, esz-közök, tiltott szimbólumok, pirotechnikai anyagok bevitelét. Eltávolítja a rendezvényt akadályozó, zavaró személyeket, szükség esetén kiürítést végez és/vagy abban közre-működik. Biztosítja megbízás alapján bankok, pénzintézetek őrzését, védelmét. Bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésén tetten ért személyt a szolgálati helyén elfogja, visszatartja, az illetékes hatóságnak átadja. Intézkedése során, jogos védelmi vagy végszükség helyzetben a támadás elhárítására a szakmai szabályok betartásával kényszerítő testi erőt vagy a rendelkezésére álló támadáselhárító eszközt alkalmazhat. Létesítmény területén belül, azon kívül pénz és értékszállítást végez, szállítmánykísérési feladat végrehajtásában vesz részt. Megbízás alapján helyszínbiztosítást végez, parkoló őrként teljesít szolgálatot. Rendkívüli események időszakában, elrendelt szükséghelyzetben közreműködik, felkérésre közveszély elhárításában vesz részt, robbanóanyagok, robbanószerkezetek bűnös célú felhasználása elleni védelmi tevékenységet végez. Elemzi, értékeli a tudomására jutott információkat, amiket a számára meghatározott formában rögzít, arról jelentést tesz. A szolgálatot a meghatározott módon és formában átadja-átveszi, vezeti a szolgálati okmányokat. Vonatkozó mértékben együttműködik a kijelölt hatóságokkal, a megbízó képviselőivel. Elsősegélyt nyújt, újraélesztést, szükség esetén konfliktus és/vagy stresszkezelést végez, amelynek eredményes végzéséhez alkalmazza a megszerzett, a kialakult helyzetre vonatkozó pszichológiai módszereket.

 

04153001 Számítógépes adatrögzítő szakképesítés (Gazdálkodás és menedzsment ágazat, KEOR-kód: 0415)

Képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2024. október – 2024. december

Soproni SZC Hunyadi János Technikum (9300 Csorna, Soproni út 97.), B/2021/002570

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: alapfokú iskola végzettség, foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálat

Felelős munkájával meghatározó szereplője az adatfeldolgozási és ügyviteli folyamatoknak. A szervezet által használt adatokat, információkat – előírásoknak megfelelően – összegyűjti, rendszerezi, feldolgozza és nyilvántartja. A rendelkezésére bocsátott szöveget, illetve adatállományt – számítógépen, a megfelelő programcsomagot használva – begépeli, az adatokat rögzíti. A tízujjas vakírás technikájával írásos dokumentumokat, kimutatásokat és iratokat készít, szerkeszt. Táblázat- és adatbázis-kezelési feladatokat végez és dokumentumokat kezel, sokszorosít. Ellenőrzi a berögzített adatok megfelelőségét és a dokumentumszerkesztés eredményét. Az észlelt eltérések függvényében javításokat végez. A bevitt adatokat szükség esetén frissíti, illetve elvégzi a különböző szűréseket az adatállományokban. Munkájához elsősorban számítógépet; irodatechnikai, információs és kommunikációs eszközöket, berendezéseket; ügyviteli programcsomagokat, illetve mobil IT eszközöket használ. Az előírásoknak megfelelően szakmai kapcsolatot tart a munkatársakkal, ügyfelekkel, partnerekkel és külső szervezetekkel.

 

07153008 Kerékpárszerelő szakképesítés (Gépgyártás, műszer- és fémipar ágazat, KEOR-kód: 0715)

A képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2024. december - 2025. július

Soproni SZC Vas- és Villamosipari Technikum (9400 Sopron, Ferenczy J. u. 60.), B/2022/000316

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmasság

A kerékpárszerelő új kerékpárok összeszerelését, beállításait továbbá a kerékpárok teljeskörű szervizelését végzi. Ellátja a kapcsolódó ügyfélszolgálati – szakmai tájékoztatói, tanácsadói – és kereskedelmi tevékenységeket egyaránt. Tisztában van vele, hogy milyen alkatrészekből, és hogyan épül fel egy kerékpár, ismeri a kerékpár egészének, valamint a részrendszereihez, illetve a gépelemeihez kapcsolódó működési elveit. Magas fokú diagnosztikai kultúrával rendelkezik, korszerű hibakeresési módszereket alkalmaz. Szem előtt tartja a megrendelők, illetve az ügyfelek igényeit, az aktuális trendeket, új technológiai megoldásokat és a változatos, innovatív módszereket. Átfogó „brand” ismeretekkel rendelkezik, így munkáját márka függetlenül tudja ellátni, valójában bármilyen kerékpár szerelését, szervizelését el tudja látni, mert ismeretei és gyakorlati tudása alkalmassá teszi arra is, hogy a legújabb, illetve a praxisában még elő nem forduló esetet is biztonsággal kezelje. Ehhez a szakmai köreiben megtalálja az együttműködő segítséget, illetve ismeri és használja azokat az online felületeket, amelyeken megtalálja a munkájához szükséges információkat.

Jártas az e-bike, pedelec világában is. Munkája során raktári, illetve készletgazdálkodást végez. Egyszerűbb gazdasági és gazdaságossági számításokat végez, árajánlatot készít. Kereskedelmi tevékenysége során szakszerű csomagolási feladatokat is ellát. Hivatalos számlát állít ki a vásárló számára (ismeri és használja az online számlázási módszereket is). Alkalmazza a szükséges szoftvereket. A felhasználandó alkatrészeket, valamint a kompletten szerelendő szerkezeti egységeket kiválasztja és az egész szerelési tevékenységet előzetesen megtervezi. A felhasználandó anyagokat, valamint a szükséges segédanyagokat előkészíti. Szakszerűen használja a gépeket, kézi szerszámokat. Betartja a vonatkozó munkavédelmi, tűzvédelmi a környezetvédelmi és további biztonsági előírásokat. Csapatmunkában dolgozik és együttműködik a szakmai munkában résztvevőkkel. Folyamatosan képezi magát, figyelemmel követi a világhálón, a továbbképzéseken az új műszaki megoldásokat. Idegen nyelvű szakmai anyagokat olvas (és ért meg) alapszinten, törekszik a nemzetközi trendek megismerésére.

 

09155006 számú Sportmasszőr szakképesítés (Egészségügy ágazat, KEOR-kód: 0915)

Képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2024. november - 2025. július

Soproni SZC Vas- és Villamosipari Technikum (9400 Sopron, Ferenczy J. u. 7.), B/2022/000316

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek, szakmai előképzettség: érettségi végzettség, Gyógymasszőr szakképesítés, 5 0923 03 09 Rehabilitációs terapeuta/Gyógymasszőr szakmairány, egészségügyi alkalmasság szükséges

A sportmasszázs a sportrehabilitáció szerves része. A sportmasszőr képes olyan technikák

elvégzésére az egészséges vagy a sérült sportoló kezelése érdekében, melyek felgyorsítják az

élettani folyamatokat, elősegítik a regenerációt és megelőzik a további sérülések, rásérülések

előfordulását. A végzettség felkészíti a sportmasszőrt, hogy speciális terepen, a környezet

által kínált eszközöket felhasználva, kreatívan kezeljen sportolókat. Önállóan vagy orvosi

utasításra dönt a sportoló sérülésének állapotáról, valamint annak a kockázatáról, mértékéről. Szakmai kompetenciájának megfelelően támogatja a sportoló fizikai terhelhetőségének megtartását, optimális keretek közötti növelését, minden egészségügyi szempontot betartva. Sérült sportolók rehabilitációja érdekében csapatban dolgozva segíti az orvos és az edző munkáját, együttműködik a gyógytornásszal, fizioterápiás asszisztenssel és vezeti az egészségügyi dokumentációt.

 

04165006 Üzletvezető szakképesítés (Nagy- és kiskereskedelem ágazat, KEOR-kód: 0416)

Képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2025. február - 2026. május

Soproni SZC Berg Gusztáv Szakképző Iskola (9330 Kapuvár, Berg G. u. 2.), B/2022/000334

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: középfokú iskolai végzettség, szakmai végzettség (pl. eladó), foglalkozás-egészségügyi alkalmasság, szakmai gyakorlat (kereskedelem, min. 1 év)

Az üzletvezető ellátja a kereskedelmi egység szabályszerű működtetésével kapcsolatos feladatokat és vezetői tevékenységet. Irányítja, szervezi és ellenőrzi a kereskedelmi egységet. Biztosítja a zavartalan működéshez elengedhetetlen személyi és tárgyi feltételeket. Gondoskodik a rendelkezésre álló erőforrások hatékony felhasználásáról. Következtetéseket von le a gazdálkodására vonatkozóan a kapott információk és/vagy az általa végzett alapvető gazdasági számítások elvégzése után.
Megszervezi és lebonyolítja a beszerzési tevékenységet, a raktározást, nyilvántartja és gazdálkodik a készletekkel. Biztosítja a kereskedelmi egységben az áru- és vagyonvédelmet.
Megszervezi és lebonyolítja az értékesítést. Részt vesz az eladási árak meghatározó stratégiai és taktikai döntéseiben. Alkalmazza a vállalkozásokra jellemző marketing eszközöket. Ellenőrzi a számlákat, és az azokon szereplő tételek kiegyenlítését. Banki tranzakciókat végez, a jogszabályban előírtaknak megfelelően kezeli a házipénztárt.
Betartja a fogyasztói érdekvédelem szabályait. Az előírások szerint kezeli a vásárlói panaszokat. Munkáltatói feladatokat lát el.

 

08415001 Állatorvosi asszisztens szakképesítés (Mezőgazdaság és erdészet ágazat, KEOR-kód: 0841)

Képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2024. ősz

Soproni SZC Berg Gusztáv Szakképző Iskola (9330 Kapuvár, Berg G. u. 2.), B/2022/000334

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: érettségi végzettség, egészségügyi alkalmasság

Az állatorvosi asszisztens állategészségügyi ismereteinek birtokában közreműködik a betegvizsgálat, betegellátás, szűrővizsgálatok, kórboncolás, sebészeti, szaporodásbiológiai és járványvédelmi feladatok végrehajtásában. Munkáját az állatorvos szakmai irányításával és felügyeletével, annak utasításának megfelelően végzi. Gondoskodik az állatok szakszerű, higiénikus elhelyezéséről. Képes elvégezni az állatok szűrő- és diagnosztikai vizsgálata során az állatok azonosítását, balesetmentes rögzítését, a vizsgálati terület feltárását. Az egyszerűbb betegségeket az állatorvos utasításai szerint, annak felügyelete mellett kezeli. A sebészeti beavatkozásoknál közreműködik az állatok előkészítésében, valamint segédkezik a sebészeti beavatkozások végrehajtásában. A kezeléseket, műtéteket követően elvégzi az előírt utókezeléseket, beadja a szükséges gyógyszereket. Figyelemmel kíséri a rábízott állatok egészségi állapotát, életjelenségeit, időszakosan ellenőrizve a szükséges paramétereket. Feladatát az állatjóléti szempontokat folyamatosan szem előtt tartva látja el. Ismeri a kisállatok és a gazdasági haszonállatok anatómiáját, élettanát, tipikus betegségeit és gyógyításukhoz szükséges alapvető eljárásokat, eszközöket és környezeti kondíciókat. Belátja annak jelentőségét, hogy a szolgáltató-állatorvosi tevékenység során az állatokon alkalmazott beavatkozásokért, kezelésekért a szolgáltató-állatorvos viseli a felelősséget. Részt vesz az állatorvos hatósági élelmiszer-higiéniai, járványvédelmi feladatainak elvégzésében. Szükség esetén elvégzi az elhullott állatok és egyéb állati melléktermékek összegyűjtését és ártalmatlanítását. Közreműködik a laboratóriumi vizsgálatok, mérések elvégzésében, a különféle mintavételezésekben és az elhullott állatok boncolásában. Munkájával összefüggésben felmerülő adminisztrációs feladatok elvégzéséhez megfelelő számítógépes ismeretekkel rendelkezik.

 

Szakképesítésre felkészítő szakmai képzési programok

 

FELNŐTTKÉPZÉS ENGEDÉLY ALAPJÁN

Felnőttképző engedély száma: E/2020/000083

 

Aktuális képzések:

Jelenleg nem zajlik engedély alapú képzés.

 

Tervezett képzések:

 

407320613 Hő- és hangszigetelő részszakma (Építőipar ágazat, Szigetelő szakma részszakmája, FEOR-szám: 7531)

A képzés tervezett időpontja, helyszíne: 2025.

Sopron, Hőközpont u. 1. (Soproni SZC Handler Nándor Technikum)

A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges bemeneti feltételek: építőipari végzettség

A hő- és hangszigetelő szakember ismeri az épület külső határoló szerkezeteinek, belső szerkezeteinek és a gépészeti berendezések, vezetékek hőszigetelési technológiáit, azok folyamatának szabályait és az alkalmazandó anyagokat. A szakma speciális eszközeit, kéziszerszámait, kisgépeit biztonsággal kezeli. A tevékenységekhez kapcsolódó speciális munkavédelmi előírásokat betartja. Egyéni és csoportos munkában hő- és hangszigetelési munkát végez. Építmény-és épületszerkezetek: homlokzat, lapostető, zöldtető és magastető, belső aljzat, hőszigetelését vízszintes és függőleges síkban elhelyez, hőszigetelésből tűzvédelmi borítást készít. Az elkészült szerkezetet felméri, minőségileg és mennyiségileg ellenőrzi. Szigetelési rendszereket javít, szakszerűen bont, hulladékot kezel.

A képzés költségtérítéses!

 

Képzési programok /felnőttképzési szakértők által előzetesen minősítve/:

            Részszakmára felkészítő szakmai oktatás képzési programjai

            Szakképesítésre felkészítő szakmai képzési programok



KIMIKK
Széchenyi 2020

    • SZC logo fehér
    • Soproni Szakképzési Centrum

      9400 Sopron, Virágoskert u. 7.

    • Telefon: 06 99 311 916

      E-mail: info@soproniszc.hu

      OM azonosító: 203051

      Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/000672


    2024Soproni Szakképzési Centrum